TCJY476M020R0070 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    TCJY476M020R0070
  • Производитель
    AVX Corporation
  • Описание
    AVX Corporation TCJY476M020R0070 Product Category: Tantalum Capacitors - Polymer SMD RoHS: yes Capacitance: 47 uF Voltage Rating: 20 V ESR: 70 mOhms Tolerance: 20 % Operating Temperature Range: - 55 C to + 105 C Case Code - in: 2917 Case Code - mm: 7343 Height: 2 mm Mfr Case Code: Y Case Series: TCJ Product: Tantalum Organic Polymer Low ESR Dimensions: 4.3 mm W x 7.3 mm L Dissipation Factor DF: 6 Leakage Current: 94 uA Package / Case: 2917 (7343 metric) Ripple Current: 1336 mA Termination Style: SMD/SMT